Kontakt

MBN-Bil är en fullserviceanläggning med försäljning av nya och begagnade fordon, serviceverkstad samt reservdelar och tillbehör. Vi utför även plåt- och skadereparationer, vindrutebyten samt har även biluthyrningsverksamhet. Vi är auktoriserade för Mercedes-Benz och Citroën, vilket innebär att vi utför service och reparationer med fackmässig kunskap. Batterier, däck och Car-Audio ingår även i sortimentet. Det är till oss man ska vända sig för att få hjälp med eventuella problem. Vi finns till för kunderna. Välkommen till ett lättskött och tryggt bilägande.

MBN Bil AB

Södra Industrigatan 7, 685 34 Torsby
Växel 0560-14484, fax 0560-12266
epost info@mbnbil.se, www.mbnbil.se

Öppettider

Öppettider försäljningen: Mån-fre 08.00-18.00
Fr.o.m. oktober, öppet lördagar: kl 10.00-14.00
Öppettider verkstad: Mån-fre 07.00-17.00

Bilförsäljning

Pernilla Sahlström
Säljare, Marknadsansvarig, Hyrbilar
Tel 0560-14493
pernilla@mbnbil.se

Olle Olsson
Säljare personbilar & transportbilar
Tel 0560-14460
olle@mbnbil.se


Hyrbilar

Rickard Wiklund
Tel 0560-14484
Mobil 070-6099766
rickard@mbnbil.se

Administration och Ledning

Gunilla Mellgren
Ekonomi
Tel 0560-14486
gunilla@mbnbil.se

Olle Olsson
VD, försäljningschef
Säljare personbilar & transportbilar
Tel 0560-14460
olle@mbnbil.se

Service & Verkstad

Servicerådgivare

Inge Braneby, Vice VD
Tel 0560-14471
inge@mbnbil.se

Anna Jonsson, servicerådgivare
Tel 0560-14485
anna@mbnbil.se

Ida Svensson (föräldraledig 2017)
Tel 0560-14483, Fax 0560-14097
ida@mbnbil.se

 

Reservdelsansvarig

Sören Carlsson
Tel 0560-14499
soren@mbnbil.se

Skadeverkstad

Dan Nilsson
Skaderådgivare
Tel 0560-14498
dan@mbnbil.se

karta-mbnbil-torsby

Karta MBN Bil AB Torsby

MBN Bil ligger centralt i Torsby 

Koordinater

RT90:  X: 6672066, Y: 1344526
WGS84:  Lat N 60° 8′ 15,  Lon E 13° 0′ 24
Deximal: 60.1376,  13.0067

Klicka på karta för att komma till större karta på Google maps »