Kontakt

MBN-Bil är en fullserviceanläggning med försäljning av nya och begagnade fordon, serviceverkstad samt reservdelar och tillbehör. Vi utför även plåt- / skadereparationer och vindrutebyten, samt rekond, tvätt och städning. Vi är auktoriserade för Mercedes-Benz och Citroën, samt anslutna till Autoexperten. Vi utför service och reparationer med fackmässig kunskap på i princip alla bilmärken. Batterier, däck och Car-Audio ingår även i sortimentet. Det är till oss man ska vända sig för att få hjälp med eventuella problem. Vi finns till för kunderna. Välkommen till ett lättskött och tryggt bilägande.

MBN Bil AB

Södra Industrigatan 7, 685 34 Torsby
Växel 0560-144 84
epost info@mbnbil.se, www.mbnbil.se

Öppettider

Öppettider försäljningen: Mån-fre 09.00-18.00, Lör 10.00-14.00
Övriga tider efter överenskommelse med
Andreas Frykestam 072-453 67 10.

Öppettider verkstad: Mån-fre 07.00-17.00

Bilförsäljning

Andreas Frykestam
Säljare 
Tel 0560-765054, 072-453 67 10
andreas@mbnbil.se

Administration och Ledning

Gunilla Mellgren
Ekonomi
Tel 0560-144 86
gunilla@mbnbil.se

Olle Olsson
VD, försäljningschef
Säljare personbilar & transportbilar
Tel 0560-144 83
olle@mbnbil.se

 

Service & Verkstad

Servicerådgivare

Jimmy Werme
Tel 0560-76 50 29
jimmy@mbnbil.se

Moa Schröder
Tel 0560-144 60
moa@mbnbil.se

Reservdelsansvarig

Sören Carlsson
Tel 0560-144 99
soren@mbnbil.se

Skadeverkstad

Andreas Mack
Service- och skaderådgivare
Tel 0560-144 85
andreas.mack@mbnbil.se

 

karta-mbnbil-torsby  

Karta MBN Bil AB Torsby

MBN Bil ligger centralt i Torsby 

Koordinater

RT90:  X: 6672066, Y: 1344526
WGS84:  Lat N 60° 8′ 15,  Lon E 13° 0′ 24
Deximal: 60.1376,  13.0067

Klicka på karta för att komma till större karta på Google maps »